typy nabídkových strategií v google reklamách

Typy nabídkových strategií v google reklamách

Typy nabídkových strategií v google reklamách a jejich správné zvolení je zcela zásadní při tvoření google reklam. Může rozhodnout, zda budete úspěšní a nebo jen poskytnete googlu peněžní dotaci.

Nabídkovými strategiemi říkáme googlu, vůči čemu by se měl optimalizovat. Zda například na maximální počet konverzí nebo třeba na počet kliků. Občas ale může být docela matoucí, kterou z těchto strategií vybrat. V tomto článků se vám pokusím vše objasnit.

TYPY NABÍDKOVÝCH STRATEGIÍ V GOOGLE REKLAMÁCH: 

Nabídkové strategie se dělí na ty, které jsou zaměřené na: 

Podíl zobrazení

= Z kolika procent se vaše reklama bude zobrazovat. Například, pokud máte zvolený podíl zobrazení 90%, tak se vaše reklama zobrazí v 9 z 10 vyhledávání. Funguje to tedy tak, že si zvolíte váš cílený podíl zobrazení. Zde si pak ještě můžete vybrat, zda se chcete zobrazovat mezi top 10 reklamami, top 4 reklamami a nebo zda chcete být úplně nahoře. 

Tato strategie se dá využít hlavně u bradových kampaní a nebo u kampaní zaměřených na vaší konkurenci. 

Pokud tedy konkurence cílí na vaši značku a vy jste zaznamenali náhlý pokles v konverzích, tak můžete zvolit cílový podíl zobrazení na 90% a ujistit se, že se zobrazujete úplně nahoře. 

Maximalizace kliků

= Říká googlu, že chcete získat co nejvyšší počet kliků. 

Někteří specialisti na google reklamy začínají u nových účtů právě se strategií maximalizace kliků, jelikož nemají dostatek dat na to, aby používali některou z konverzních nabídkových strategií. Jakmile účet nasbírá potřebná data, tak přejdou například na maximalizaci konverzí. 

Maximalizace kliků (s limitem) 

= Jediný rozdíl je v tom, že si můžeme zvolit cenu za proklik, nad kterou google nepůjde. 

Příklad: Pokud si zvolíte limit za proklik na 10 korun a váš denní budget je 1000 kč, tak google utratí 1000kč s cenou za proklik, která nepřesahuje 10 korun. 

Konverze

= Výběrem některé z nabídkových strategií spadajících pod maximalizaci konverzí dáváme googlu moc upravovat naši cenu za proklik, testovat nadpisy a google také upraví nabídky u jednotlivých zařízeních (mobil, tablet, počítač). 

Příklad: Pokud máte denní budget 1000 kč, ale google ví, že získáváte nejvíce nákupů v pondělky, středy a neděle odpoledne, tak zvýší vaše útraty v tyto dny. V ostatní dny ale utratí méně, aby celkově utratil váš stanovený denní budget násobený 30.4 za měsíc. 

Typy konverzních nabídkových strategií: 

1. Maximalizace Konverzí = Při této strategii se bude google snažit co nejvíce navýšit počet konverzí. Nehledí při tom na jejich hodnotu a ani na to, za jakou cenu konverze získáváte. Tato strategie nemá žádnou hranici, pokud dáte googlu ku příkladu 5000 kč na denní útratu, tak je utratí bez ohledu na to, jak drahé jsou ony konverze.

2. Konverze s cílovou cenou za konverzi (tCPA) = Google se opět bude snažit maximalizovat počet konverzí, nyní si však můžete vybrat cílovou cenu za konverzi.

Pokud váš cíl bude pro google nedosažitelný, tak přestane utrácet. Google bude v tomto případě velmi vybíravý a půjde pouze po lidech, u kterých si bude jistý, že vám seženou vámi požadovanou cenu za konverzi. Tímto se zúží procento lidí, na které bude cílit. Může se tedy stát, že utratí pouze část vámi požadované denní útraty.

Pokud tedy google neutrácí vůbec nebo jen část denního rozpočtu, tak snižte tCPA (cílovou cenu za konverzi.

Pokud nejste s touto nabídkovou strategií schopni dosáhnout profitabilní ceny za konverzi, tak se ujistěte, zda má google k dispozici dostatek dat na optimalizaci.

Příklad: Zvolím si cílovou cenu za konverzi 250 kč a má denní útrata je 2000kč. Google se bude snažit sehnat konverze pod 2000kč a zároveň utratit náš denní budget. 

3. Hodnota konverze = Rozdíl oproti konverzím je v tom, že se google nejen snaží sehnat co nejvíce konverzí, ale zároveň se snaží maximalizovat jejich hodnotu. Bude tedy hledat lidi, kteří nakoupí co nejhodnotnější produkty.

4. Hodnota konverze s cílenou návratností = Nyní si můžete stanovit cílenou ROAS návratnost.

Pokud google neutrácí váš denní rozpočet, tak snižte tROAS.

Manuální nabídkové strategie:

1. Manuální cena za proklik = Tato nabídková strategie je využívána spousty marketérů u nových kampaní, jelikož jim umožní manuálně stanovit cenu za klik. Poté, co kampaň dosáhne dostatečného množství konverzí a google bude mít k dispozici data pro optimalizaci, tak přejdou na některou z těchto automatických strategií (konverze, konverze s tCPA, hodnota konverze, hodnota konverze s tROAS)

2. Rozšířená manuální cena za proklik = Rozšíření spočívá v tom, že google může zaplatit víc, než je vaše stanovená cena za klik v případě, že si je jistý, že tímto sežene konverze. Tohle je jediný rozdíl oproti manuální ceně za proklik. Důležité je pochopit to, že tímto rozšířením může google překročit naši stanovenou hranici ceny za proklik.

Při zakládání nové kampaně si můžeme všimnou, že google nově odstranil možnost manuální nabídky. Snaží se nás vší silou dotlačit k použití některé z jeho automatických strategií. Manuální CPC se však dá naštěstí zvolit po vytvoření kampaně v nastavení.

Po vytvoření kampaně tedy přejděte do nastavení a rozklikněte nabídky.

Změnit strategii nabídek

Klikněte na vybrat strategii nabídek přímo. Nehledě na to, že nám to google nedoporučuje.

Zde už máme také na výběr Manuální CPC (manuální cenu za proklik)

 

Tohle jsou všechny typy nabídkových strategií v google reklamách. 

Pokud vám něco není jasné a nebo chcete pomoct se správou google reklam, tak mě kdykoliv kontaktujte.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEnglish