Budou u mě dynamické reklamy ve vyhledávání fungovat?

Budou u mě dynamické reklamy ve vyhledávání fungovat?

JAK FUNGUJOU DSA?

Rozdíl oproti klasickým responzivním reklamám ve vyhledávání je v tom, že nepíšete žádné nadpisy ani nepřidáváte žádná klíčová slova. Google vytvoří dynamicky váš nadpis a k tomu přidělí přistávací stránku.

Jediné, co googlu poskytnete jsou popisky a odkazy na stránky, ze kterých vezme všechen obsah a na základě toho pro vás vytvoří reklamy ve vyhledávání. V podstatě je to takové SEO u placené reklamy.

Co z toho vyplývá?

Důležité je poskytnout googlu dostatek informací, aby z nich byl schopen vytvořit kvalitní reklamy. Obsah vaší webovky je tedy zcela zásadní na tom, zda budete s vaší reklamou úspěšní, či nikoli.

JAK ZJISTIT, ZDA BUDOU U VÁS DSA FUNGOVAT?

1. Přihlašte se do google reklam

2. Přejděte do Nástroje a nastavení

3. Plánovač klíčových slov

4. Objevte nová klíčová slova

5. Začít s webovou stránkou

6. Vložte odkaz na vaše stránky. Pokud byste chtěli oskenovat jednotlivé stránky, tak můžete zaškrtnout možnost Použít pouze tuto stránku. My ale v tomto případě chceme zjistit všechna klíčová slova, která má google k dispozici pro celý náš web.

7. Ve výsledcích můžeme vidět, že má google k dispozici 518 klíčových slov. Jsou tato klíčová slova relevantní? Jsou také klíčová slova s velkým průměrným měsíčním vyhledáváním relevantní? Pokud ano, tak je váš website připravený na DSA.

Můžete zde také najít spoustu klíčových slov, která nejsou úplně relevantní. Ty přidejte hned po vytvoření kampaně jako negativní.

Když vytváříte DSA reklamy, tak doporučuji vytvořit novou kampaň.

– Bude se vám lépe kontrolovat budget

– Můžete začít budovat seznamy vylučujících klíčových slov

KDY NEPOUŽÍVAT DSA?

Pokud nemáte dostatečně kvalitní webovky. Na vašich stránkách závisí většina úspěchu, jelikož google bot oskenuje váš obsah od vrchu dolů a na základě toho vytvoří reklamy.

TIP PRO E-SHOPY

Vezměte své méně performující produkty a vytvořte kolem nich DSA. Pokud máte tisíce produktů, tak vám DSA pomůže s těmito odpadlíky, o které se v tom množství ani nemáte čas starat.

OPTIMALIZACE

Důležité je přidávat negativní stránky. Například kdybych prodával potřeby pro mazlíčky, tak bych dal jako negativní stránku blog, jelikož většinou nevede k nákupu a nevyplatí se mi na něj mířit reklamy.

Přidávejte negativní klíčová slova. Nezapomeňte také přidat jako negativní klíčové slovo vaši značku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZCzech