jak cílit reklamu na facebooku v roce 2023

Jak cílit reklamu na facebooku v roce 2023

Nová strategie cílení reklam, která je osvědčená odborníky a přináší konzistentní výsledky.

Určitě očekáváte, že se v článku jak cílit reklamu na facebooku v roce 2023 dočtete o nějaké „složité“ strategii, kterou je obtížné implementovat a bude bude obsahovat spousty testů publik a složitých struktur, které začátečník jen s obtíží implementuje. Opak je, ale pravdou. Této strategii se říká BROAD a znamená, že při tvorbě reklamy nepřidáme žádné cílení na základě zájmu, žádné Lookalike (podobných uživatelů) a dokonce neděláme ani retargeting. Myšlenka je taková, že dobrá reklama udělá tohle všechno za vás. 

Proč je BROAD cílení v roce 2023 nejefektivnější?

-Neomezujeme tím facebook v jeho cílení a tím pádem můžeme maximalizovat jeho potenciál.

– Nevyhazujeme přebytečné peníze za testování publik (tím se sníží celkové CPA).

– Umožní nám soustředit se na to, co je opravdu důležité (vytvořit co nejkvalitnější reklamu).

– Dlouhodobě lepší výsledky.

Na základě čeho vzniká cílení podle zájmů?

V cílové skupině zájmů se může člověk nacházet i za předpokladu, že projeví negativní ohlas vůči službě / produktu. Pokud jsou lidé s něčím spokojení, obvykle nejsou moc hlasití, ale pokud s něčím nesouhlasí, tak je jich všude plno. Lidi tedy projeví zájem, ale negativní. Jedná se tedy o druh zájmu, který pro nás není úplně optimální.

Jak funguje facebook algoritmus?

Facebook ještě před publikací zanalyzuje vaši reklamu a snaží se z ní vytáhnout klíčové informace. Podívá se tedy na vaši kreativu, reklamní zprávu, nadpis a dokonce také na vaše stránky. Vytáhne velice podrobnou charakteristiku vaší reklamy a na základě této charakteristiky začne kategorizovat lidi.

Z mé reklamy tedy facebook pozná, že je cílená na pejskaře, jejichž pes má potíže s análními žlázkami. Pozná to na základě toho, co tito lidé sledují na facebooku a na instagramu, také na základě stránek, na které tito uživatelé chodí.

Když je reklama publikována, tak ji facebook ukáže například 100 lidem. Tyto lidi rozdělí na 2 skupiny – lidi, kteří na tuto reklamu reagují pozitivně a na lidi, kteří na tuto reklamu zareagovali negativně. Zjistí charakteristiku uživatelů, kteří zareagovali pozitivně a snaží se nalézt jim podobné uživatele. Charakterizuje také lidi, kteří zareagovali negativně a přestane na ně cílit.

Pokud se tedy bavíme o BROAD cílení, tak se nejedná o to, že bychom s naší reklamou přestali cílit na specifické uživatele. jedná se o způsob, kterým google neomezujete při jeho cílení. Neomezujete AI technologii, aby se učila a zjistila, na koho vaši reklamu cílit. Facebook vytváří sám publikum na základě individuální reklamy.

Když se podíváte na váš tiktok nebo instagram, tak si můžete všimnout, že vám ukazuje obsah na základě toho, co vás zajímá. Organický algoritmus je tedy dostatečně chytrý na to, aby vám ukazoval relevantní příspěvky. Reklamní algoritmus facebooku je ještě mnohem chytřejší.

BROAD

Bez limitace cílení publika – přesahuje celý váš trh

CÍLENÍ NA ZÁKLADĚ ZÁJMU / PODOBNÍ UŽIVATELÉ

Limitace v cílení publika – okolo 40% – 50% vašeho trhu

CÍLENÍ NA ZÁKLADĚ ZÁJMU / PODOBNÍ UŽIVATELÉ 2

Velká limitace v cílení publika – okolo 10% – 20% vašeho trhu


Důležité je, ale u této strategie upozornit na to, že pokud nemáte kvalitní produkt a dobrou reklamu, tak vám nepomůže ani strategie broad targeting. Myšlenka je taková, že právě tato strategie nejvíce spoléhá na kvalitu vaší reklamy, díky čemuž umělé inteligenci zjednodušujete cílení a bude tedy schopna najít ty uživatele, kteří u vás s největší pravděpodobností nakoupí. 
To, že nás facebook tlačí k broad targetingu můžeme vidět také u nové kampaně Advantage+, o které slyším z úst mnoha inzerentů slova chvály a jsem zvědavý, jak se bude bude v budoucnu vyvíjet. 

Pokud vás zajímá více informací o broad targeting strategii, tak doporučuji navštívit kanál Professor Charley T:
https://www.youtube.com/@CTtheDisrupter

Děkuji za Vaši pozornost a mějte se hezky. 


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZCzech